← Wróć
Sezon Rozgrywki
Miejsce3
Przegląd drużyny
sezon 2026/2027 · Ligue 1
Lyon
Ligue 1 · 2026/2027
Trener Paulo Alexandre Rodrigues Fonseca
Mecze
9
Punkty
17 63% pkt
Bramki
/ mecz
1,67 8/18
Stracone
/ mecz
0,78 3/18
tylko mecze ligowe
Mocne i słabe stronytylko mecze ligowe
Kartki 1,44 3/18 Kontakty w polu karnym 24,9 3/18 Przerzuty 13,1 5/18
Podania progresywne 45,9 18/18 Dryblingi % 37,5% 17/18 Błędy 1,44 17/18
Formapunkty z ostatnich 5 meczów
051015wyjazd – Toulouse · 2:0 · forma: 3 pkt z 1 meczudom – Le Havre · 1:1 · forma: 4 pkt z 2 meczówdom – Auxerre · 3:1 · forma: 7 pkt z 3 meczówwyjazd – Paris FC · 0:0 · forma: 8 pkt z 4 meczówdom – Rennes · 4:0 · forma: 11 pkt z 5 meczówwyjazd – Lens · 1:2 · forma: 8 pkt z 5 meczówdom – Nice · 2:1 · forma: 10 pkt z 5 meczówwyjazd – Paris Saint-Germain · 0:2 · forma: 7 pkt z 5 meczówdom – Angers · 2:0 · forma: 9 pkt z 5 meczów9
Rennes 4:0 Lens 1:2 Nice 2:1 Paris Saint-Germain 0:2 Angers 2:0
Jak padają bramki?
Zdobyte Stracone

Sytuacja

Z akcji – zdobyte 11 (37%), stracone 5 (36%)Z akcji115Rożne – zdobyte 3 (10%), stracone 0 (0%)Rożne30Rzut wolny (dośrodkowanie) – zdobyte 1 (3%), stracone 2 (14%)Rzut wolnydośrodkowanie12Z pola karnego – zdobyte 12 (40%), stracone 5 (36%)Z pola karnego125Z dystansu – zdobyte 3 (10%), stracone 2 (14%)Z dystansu32

Bramki + asystytop 10 zawodników

ZawodnikPoz.Mecze (rez.)BAB+A
NuamahAMR7415
TolissoMC7 (2)235
AthekameDR9235
SulcAMC5 (2)134
OpendaFW5112
BacherDC8 (1)112
Fofana–0 (2)101
MerahFW1 (5)101
NarteyMC2 (6)101
TessmannMC3 (5)101

Część ciałabez samobójów

Zdobyte: Głowa 3, Inne 0, Lewa noga 3, Prawa noga 9 · Stracone: Głowa 2, Inne 0, Lewa noga 1, Prawa noga 4PLGłowaGłowa32InneInne00Lewa nogaLewa noga31Prawa nogaPrawa noga94

Pozycja strzelca

Napastnicy: tylko 20% bramek zespołu.
Napastnicy – zdobyte 3 (20%), stracone 3 (43%)Napastnicy33Pomocnicy – zdobyte 7 (47%), stracone 2 (29%)Pomocnicy72Obrońcy – zdobyte 3 (20%), stracone 0 (0%)Obrońcy30Rezerwowi – zdobyte 2 (13%), stracone 2 (29%)Rezerwowi22Samobójcze – zdobyte 0 (0%), stracone 0 (0%)Samobójcze00
xpected

Lejki: od posiadania do bramek

Średnio na mecz; ranking w lidze (ofensywa: więcej = lepiej, defensywa: mniej = lepiej).

Ofensywa

Na meczMiejsce
Kontakty z piłką 661 11/18
Kontakty w tercji ofensywnej 164 9/18
Kontakty w polu karnym 25 3/18
Strzały 13,11 7/18
Celne strzały 4,89 9/18
Bramki zdobyte 1,67 8/18

Defensywa

Na meczMiejsce
Kontakty rywali z piłką 657 4/18
Kontakty rywali w naszej tercji obronnej 152 5/18
Kontakty rywali w naszym polu karnym 20 6/18
Strzały rywali 12,00 6/18
Celne strzały rywali 4,56 8/18
Bramki stracone 0,78 3/18

Bilans i punkty

Na mecz; suma w sezonie w dymku.

Na meczMiejsce
Bilans bramek / mecz +0,89 2/18
Punkty / mecz 1,89 3/18

Metodologia

Rating zawodnika: wspólny model scoringowy serwisu (skala 0–100). Bramkarze nie mają ratingu.

Najlepszy gracz: najwyższy rating przy co najmniej 50% możliwych minut.

Młody talent: zawodnicy do 23 lat z co najmniej 10% minut. wynik = 0.5 × rating + 0.3 × % minut + 0.2 × premia wiekowa (17 lat i mniej = 100, 23 lat = 0).

Wszystkie metryki drużyny

32 metryki modelu ratingowego policzone dla drużyn ligi. Na dashboardzie pokazane są 3 najmocniejsze i 3 najsłabsze.

Defensywa

Wygrane odbiory / mecz 14,2 16/18
Przechwyty / mecz 7,67 16/18
Kartki / mecz (czerwona = 2) 1,44 3/18
Wybicia / mecz 23,6 9/18
Błędy / mecz 1,44 17/18
Skuteczność odbiorów 65,3% 17/18
Wygrane pojedynki powietrzne 48,2% 14/18
Bramki stracone / mecz 0,78 3/18

Rozgrywanie

Kontakty w środkowej tercji / mecz 294,1 7/18
Celność podań 86,2% 6/18
Podania progresywne / mecz 45,9 18/18
Zmiany strony gry / mecz 13,1 5/18
Celne długie podania / mecz 7,22 16/18
Straty piłki (% kontaktów) 11,1% 6/18
Odzyskane piłki / mecz 40,4 16/18
Podania do tercji ataku / mecz 147,9 8/18

Kreatywność

Asysty / mecz 1,33 3/18
Skuteczność dryblingów 37,5% 17/18
Kluczowe podania / mecz 11,0 5/18
Wygrane dryblingi / mecz 6,00 13/18
Podania w pole karne / mecz 32,4 9/18
Celność podań w pole karne 38,0% 8/18
Dośrodkowania w pole karne / mecz 12,7 8/18
Kontakty w tercji ataku / mecz 164,1 9/18

Skuteczność

Bramki / mecz 1,67 8/18
Celne strzały / mecz 4,89 9/18
Wykorzystanie wielkich szans 37,5% 8/18
Kontakty na strzał 50,4 8/18
Bramki z rzutów wolnych / mecz 0,00 2/18
Kontakty w polu karnym / mecz 24,9 3/18
Celne strzały głową / mecz 1,22 7/18
Pressing: odbiory w tercji ataku / mecz 2,89 9/18